Yoğunlaştırılmış Vaka Yazım Çalıştayı, 2-3 Haziran 2016, Akdeniz Üniversitesi, Antalya

Selamlar,

Erasmus+ programı kapsamındaki üç yıllık Case-Study Alliance Turkey (CAT) Projemiz İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent’in yürütücülüğünde ve Türkiye’den Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Hollanda’dan Rotterdam Erasmus School of Management - Case Development Centre ve İngiltere’den SMART Partners işbirliği ile başlatılmıştır.

Türkiye’de vaka çalışması yönteminin yaygınlaştırılması, yerel hikayelerden yola çıkılarak Türkçe ve İngilizce vaka örneklerinin yazılması, mezunların iş hayatına atıldıklarında olayları kavrama becerilerinin, analiz yeteneklerinin ve karar alma süreçlerinin vaka analizi yöntemi sayesinde iyileştirilmesi CAT’in amaçları arasında yer almaktadır. Projemiz hakkında daha fazla bilgi almak için http://ginova.itu.edu.tr/case-study-alliance-csa-hakkimizda/,  http://www.cat.ba.metu.edu.tr/ adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Projemiz kapsamında gerçekleştireceğimiz Yoğunlaştırılmış Vaka Yazım Çalıştayı 2-3 Haziran 2016 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde yapılacaktır. Vaka çalışmalarını halen derslerinde kullanıp kendisi de eğitim amaçlı vaka yazmak isteyen, halen vakalar yazmakta olup bu konudaki beceri ve bilgisini geliştirmek isteyen kişilere ulaşmayı hedeflemekteyiz.  Çalıştayımız bir “yazım kampı” formatında olacaktır. Vaka analizlerinin biraz şekillendirebilmiş katılımcılardan oluşturacağımız yoğunlaştırılmış yazım grubunda vakaların nihai hale getirilmeleri ve öğretim notu yazımına odaklanılacaktır. Vaka yazım çalıştaylarına hiç katılmamış kişilere de ayrı bir hızlı kurs verilerek yazma konusuna çabuk uyum göstermeleri sağlanacaktır. 

Yurtdışında oldukça yüksek ücretlerle verilen bu eğitim programı Erasmus+ desteğiyle katılımcılarımıza ücretsizdir. Eğitime katılmak için çağrı metninin sonunda verilen bağlantıdaki başvuru formunu en geç 6 Mayıs 2016’ya kadar doldurunuz. Sınırlı sayıda katılımcıya yer verebileceğimiz bu çalıştayımızda, özellikle ilk başvuranlara ve/veya vaka çalışması yazmaya niyetli olup bu konuda yaygınlıkla kullanılan bir yöntemi öğrenmek isteyenlere öncelik verilecektir.

Konuya ilgi duyacağını düşündüğünüz kişilerle bu mesajı paylaşırsanız seviniriz.

Not: Projemizin iletişim e-posta adresi casestudyalliance@gmail.com’dır. Başvuru onay e-postaları ve diğer etkinliklerimizle ilgili duyurular bu adresten gönderilecektir. Etkinliklerimizle ilgili bir sorunuz olması durumunda bizimle proje e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İyi çalışmalar diler, sizleri çalıştayımıza bekleriz.

 

Saygılarımızla,

 

Başvuru için:

https://metupsych.qualtrics.com/SE/?SID=SV_5aIJGqF388KBOTz

 

 

Intensieve Case Writing Workshop Poster